top of page

Pakendid

Updated: Mar 4

Pakendid on olulised toodete pakendamisel. Reklaamtrükisega pakend on toote tutvustamiseks lihtsaim ja olulisem tegur, pakendi trükis ja selle kujundus on ettevõttele visiitkaartiks. Pakendi sisu on oluline ja pakend samuti.


Mis on pakend?


Pakend on mis tahes materjalist valmistatud toode, mida kasutatakse kauba mahutamiseks, kaitsmiseks, käsitsemiseks, kättetoimetamiseks või esitlemiseks selle kauba olelusringi vältel: toormest kuni valmiskaubani ning tootja käest tarbija kätte jõudmiseni. Pakendiks loetakse ka samal eesmärgil kasutatavaid ühekorrapakendeid.

Pakend kaitseb kaupa teekonnal tootjast tarbijani, aitab säilitada toote omadusi, võimaldab kaupa majanduslikult otstarbekalt vedada ja ladustada ning lihtsustab kauba käsit­semist. Pakend kaitseb kaupa ka kahjuliku keskkonnamõju eest ning mõne kauba puhul (nt kemikaalid, naftasaadused, pesuained) ka keskkonda kauba eest. Pakendile kantakse teave selles sisalduva toote koostise, säilivuse ja valmistaja kohta ning muid asjakohaseid and­meid (nt ohumärgistus ja kasutusjuhendid), mis aitavad ostjal valikuid teha ning kaupa õigesti ja ohutult käsitseda ja kasutada. Pakendil on tähtis roll ka kauba esitlemisel ja reklaamimisel (Kliimaministeerium).

PAKENDI eesmärgiks on olla piisavalt paindlik, et pakkuda mõistliku hinnaga nii paari üksikpakendi valmistamist kui ka kümnetesse tuhandetesse ulatuvate tiraažide masstootmist. Meil on olemas täppisinstrumendid, et valmis teha kõige pisemad ja detailirohkemad pakendid. Leiame ka rammu, et pakendada suuremõõtmelised tooted mugavalt ja turvaliselt.

Pakendi OÜ pakub erinevaid pakendeid, karpe, paberkotte ja pakendiümbriseid.Loe pakenditest lisaks Pakendi blogist.

Vaata lisaks Pakendi YouTube kanalit.

Külasta samuti Pakendi OÜ emaettevõtte Pakenditööstus OÜ kodulehte.

Comments


bottom of page